Hotell Räpinas | hotelli saamislugu | Räpina hotelli ajalugu

Saamislugu

Meie hotell Räpinas on linnapilti kaunistanud juba 80 aastat ning selle aja jooksul täitnud erinevaid tähtsaid rolle Räpina arengus. Kuna hoone on rajanud meie vanaonu, on see meie jaoks erilise tähendusega, mistõttu soovime ka Sinule hoone ajalugu tutvustada.

Selle Tartu mnt 2 hoone ehitasid 1930. aastal Juho Karu vanaonu ja vanatädi Rudolf ja Berta Kiudosk. Maja esimesel korrusel renditi ruume Tartu Eesti Majanduse Ühisusele, kus Rudolf Kiudosk oli ärijuht. Samuti asus seal Berta Kiudoski kanga- ja moeäri. Berta Kiudosk oli moekunstniku kalduvusega ning oskas soovitada prouadele sobivaid kleidilõikeid ja riidematerjale. Teisel korrusel asus lühikest aega ka postkontor, hiljem korterid.

Nõukogude ajal oli erinevatel aastatel esimesel korrusel rauapood (müüdi naelu jmt) ja riidekauplus, ühiselamu, võõrastemaja, lasteaed, majatarvete kauplus. Teisel korrusel asusid mõned aastad Kommunistliku Partei Räpina Rajoonikomitee ja Räpina TSN Täitevkomitee, hiljem üürikorterid.

 

Maja tagastati Juho Karu emale Hilda Karule omandireformi käigus, majas olid selleks ajaks põhiliselt lihtsad üürikorterid, kus puudus vesi ja kanalisatsioon. 2003. aastal asutasid Juho Karu, Janno Karu ja Kalle Käämer (suri 2006. aastal) osaühingu Räpina Reisid, eesmärgiga rajada hotell Räpinas koos restoraniga. Koheselt alustasime ka renoveerimistööde kavandamisega ning tellisime esimese eskiisprojekti. Kalle Käämeri juhtimisel avati kandekonstruktsioonid ning lammutati nõukogude aegsed vanad korterid, et saada ülevaade eesseisvate remonditööde ulatusest.
Maja otsustasime renoveerida 30. aastate stiilis, et tuua uuesti esile hoone kunagine stiil ja kaunis väljanägemine. 2009. a juunis otsustas PRIA toetada hotelli rajamist Räpinasse. Mahukamate renoveerimistöödega alustasime 2009. aasta septembris. Hoone ehitustöödel kasutasime kohalikke ettevõtteid: nii ehitusprojekti autor Raamprojekt OÜ (Kasper Asi) kui peatöövõtja AS RIS Ehitus (Margus Tsäko) asuvad Põlvas, sisekujundusprojekti koostas Mehikoormast pärit sisekujundaja Kaidi Rämman. Numbritubade ja restorani 30ndate stiilis mööbli valmistas Jaan Sild Wako Värkstuba Tartumaalt.

Renoveerimistööde ajal püüdsime maksimaalselt säilitada maja algset ilmet, lisandus väliterrass, teise korruse rõdu, Tartu mnt poolses küljes varikatus ja katuseaknad, samuti vintskapid Vabaduse tänava ja sisehoovi pool.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Täpsem info. NÕUSTUN